Ankiety w internecie – czy warto?

W internecie praktycznie codziennie pojawiają się akcje testerskie, konkursy i możliwości zdobycia różnego rodzaju gratisów czy też próbek. W Polsce niestety wiele firm nie prowadzi tak rozległego marketingu jak za granicą i niestety nie wszystkie gratisy są dla nas dostępne, ale radzimy sobie jak możemy :) Jakiś czas temu pisałam Wam o stronie streetcom.pl, dzięki której możecie dostawać zaproszenia do przeróżnych kampanii testerskich. Na chwilę obecną prowadzone są takie kampanie jak :

  • Purina One – tutaj nasz koci przyjaciel dostaje zestaw do testowania :)
  • Vivo – „ambasador otrzyma paczkę, w której znajdzie 1 e-papierosa wraz z akcesoriami (ładowarka, grzałki, smycz) oraz 18 e-liquidów w 6 smakach i 3 różnych mocach.”
  • Sanex – tu można dostać żel pod prysznic dla siebie i próbki do rozdania znajomym/rodzinie/współpracownikom
  • NESCAFÉ 3w1 – tu będziemy mieć możliwość przetestowania dwóch napoi kawowych: NESCAFÉ 3in1 Sweet Vanilla oraz NESCAFÉ 3in1 Warmy Caramel

Sama dostałam zaproszenie do dwóch ww. kampanii i czekam czy uda mi się do którejś dostać – i do której ? :D

kampanie

 

Ale streetcom.pl to nie wszystko. Istnieją jeszcze inne strony, które regularnie szukają osób chętnych do testowania nowości rynkowych. O tym co się dzieje w internecie staram się pisać na bieżąco na blogu oraz na facebooku.

Chciałabym Wam opowiedzieć o jeszcze jednej stronie, z usług której korzystam od kilki lat. Mówić będę o panel.smgkrc.com.pl. Tutaj, co jakiś czas pojawiają się ankiety do wypełnienia i za każdą ankietę dostajemy punkty. W zależności od tego czy ankieta jest długa czy krótka możemy otrzymać od ca. 50 do +- 200 pkt. Oczywiście zdarzają się i takie ankiety gdzie możemy zdobyć 600 pkt za jednym zamachem ale to już wymaga od nas poświęcenia około godziny na zaznaczanie odpowiedzi, oglądanie reklam, słuchania audycji etc. etc. Pewnie zrodziło Wam się pytanie czy warto? Nagrody jakie można zdobyć to :

panel smgkrc

 

Ankiety nie pojawiają się często, średnio jest to jedna lub dwie ankiety w miesiącu. Trzeba również pamiętać aby wypełniać je w miarę na bieżąco, ponieważ jeżeli firma, która zleciła przeprowadzenie ankiety ma już tyle odpowiedzi ile było jej potrzebnych do zbudowania próby reprezentatywnej i przeprowadzenia sondażu to możemy po prostu się nie dostać. W takim przypadku dostajemy 10 pkt za samą chęć uczestnictwa.

Z usług tej strony korzystam od jakiś 6 lat i średnio raz do roku dostaję jakąś nagrodę. Moim zdaniem warto jest poświęcić te 10-25 min na zrobienie ankiety aby później z uśmiechem na twarzy otrzymać wybrany przez nas prezent. Wybrana przez nas nagroda jest realizowana w ciągu dwóch tygodni i zawsze przychodzi :) Dla potwierdzenia podzielę się z Wami moimi zdobyczami:

prezenty smgkrc

A Wy z jakich stron korzystacie? Które są godne polecenia? Z chęcią dowiem się też o innych możliwościach, z których korzystacie :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>